3 Ağustos 2011

Ofiste klima çarpması


Sıcak yaz günlerinde klimalar, günlük yaşantımızı son derece kolaylaştırabilir, hele de nemli bir iklimde yaşıyorsak! Klimaların asıl olarak iki önemli işlevi vardır; havayı soğutmak ve havadaki nemi düşürmek. Klimalar aynı zamanda, vücudumuzun ısısını kendi kendine düşüremediği durumlarda gelişen ve hayati tehlike taşıyabilen sıcak çarpmasından da korur. Klimalar son derece faydalı aletler olmalarına rağmen doğru kullanılmadığında çok fazla sağlık sorunlarına da neden olabilir.Ne yapmalıyız?

- Dış ortam ile ofis ortamı arasındaki sıcaklık farkını 6-8 derece seviyesinde tutun. Örneğin dışarısı 32 derece ise klimanızı 25 dereceye ayarlayın.

- Klimanızı sürekli açıp kapamak yerine uygun bir sıcaklığa ayarlayarak sürekli ama daha verimli çalışmasını sağlayın. Klima gücü seçimini ofisinizin büyüklüğü ile orantılı olarak yapın.

- Klimanın doğrudan üzerinize hava üfleyeceği bölgede oturmayın.

- Klimanızın bakımını ve filtre değişimlerini düzenli olarak yaptırın.

- Uygun aralıklarla mola vererek temiz hava alın. Ofiste olmadığınız zamanlarda ofisinizin havalanmasını sağlayın.

6 Responses to “Ofiste klima çarpması”

Adsız dedi ki...
15 Ağustos 2014 23:44

klima çarpması aslında her klima altında çalışan ın problemi ben kısa süre önce klimalık diye bir markadan havayı odaya eşit bir şekilde yönlendiren bir ürün aldım sorun ortadan kalktı site ismi klimahavayonlendirici.com sağlıklı yaşamak herkesin hakkı umarım birilerine fayda sağlarım


mitsubishiklima dedi ki...
16 Haziran 2015 14:39

Mitsubishi Klima 2015 Kampanyaları KLİMA FIRSATLARI
http://www.mitsubishiklima.com.tr/ -Mitsubishi klimalar merkezinden alınır. Yetkili satış ve servis merkezi.
#mitsubishiklima #mitsubishiklimakampanya #mitsubishiklimafiyatları


Adsız dedi ki...
26 Haziran 2015 16:29

Klima Yetkili Servisi Tamir Bakım Montaj Arıza Servis Merkezi
http://www.klimaservis.com/

#klima #klimaservis #servis


Hukuk Bürosu dedi ki...
28 Ocak 2016 03:34

Erdoğan Hukuk Bürosu olarak nişantaşı şişli başta olmak üzere tüm istanbul da hukuki davalarda uzman avukat kadromuzla hizmetinizdeyiz.


incekaş klima dedi ki...
5 Nisan 2018 18:37

Yazınızda önemli bir husus olan klima çarpmasını incelediğiniz için teşekkürler. İncekaş Klima Servisi bu alanda adana-incekas-klima.com üzerinden size benzer çeşitli çarpıcı yazılar paylaşıyor.


Mitsubishi klima servisi dedi ki...
7 Nisan 2018 21:23

Çözüm mitsubishi klima yetkili servisi merkezleri olarak istanbul genelinde iklimsa güvencesiyle mitsubishi heavy klimalar için haftanın 7 günü satış, montaj, servis, bakım ve tamir hizmeti vermekteyiz.


Yorum Gönder